Ar&Ge

MECİTEFENDİ, 21. Yüzyılın tüm teknolojik nimetlerinden faydalanarak, kendi bünyesinde kimyasal ve mikrobiyolojik analiz yapabilme yeteneğine sahiptir. Alınan her ham madde ve çıkan her son ürün gerekli fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik testlere tabi tutulur. Test sonucu doğrultusunda ham madde kabul görüp ham madde depo alanına alınabilir. Diğer taraftan üretilen son ürün tüm bu testleri başarı ile atlattığı durumda piyasaya sunulur.

Laboratuvar yetkinliğinden kısaca bahsetmek gerekirse, alınan her ham madde analiz sertifikası doğrultusunda fiziksel ve kimyasal analize tabi tutulur. Tüm bu analizleri atlatan ham maddelerle laboratuvar ortamında üretilmiş olan prototip ürün fiziksel ve kimyasal analizlerin yanında mikrobiyolojik analize de tabi tutulur. Sonuçlarda her hangi olumsuz veri yoksa üretime geçilir. Olumsuz durum varlığında ürün üzerinde problem giderme çalışmaları başlatılır.
Şirketimiz bünyesinde fiziksel ve kimyasal olarak;
 
·       Koku
·       Renk
·       pH
·       Viskozite
·       Turbidimetri (Bulanıklık)
·       Stabilite
·       Yoğunluk
·       Saflık (HPLC ile) analizleri yapılabilmektedir.
 
Yanı sıra mikrobiyolojik olarak ta koruyucu etkinliği yani raf ömrü testleri yapılabilmektedir.
Günümüzde kozmetiğe, hele ki doğal kozmetiğe eğilim sevindirici derecede yüksektir. MECİTEFENDİ AR-GE ekibi, tüm çalışmalarını bu doğrultuda, son teknolojinin vermiş olduğu imkanlarla donatılmış laboratuvarlarında gerçekleştirmektedir. Her yeni projesinde “ bir adım daha doğala” parolasıyla yola çıkan uzman kadromuz siz değerli müşterilerimizin huzuruna bu emsalsiz ürünleri sunmaya devam edecektir.
Mustafa Kemal Atatürk Mah. 41 Sk. No:20/A Ulucak, Kemalpaşa / İZMİR / TÜRKİYE