Üretim

MECİTEFENDİ üretim hattı iki ayrı ana birimden oluşur. Bu birimlerden birincisinde Bitkisel Kozmetik Ürünler üretilirken diğer birimde Bitkisel Yağlar, Sular, Çaylar ve Macunlar üretilmektedir.
Birinci ana üretim hattından bahsetmek gerekirse; tüm tasarımı ISO 9001 ve GMP’ye uygun olarak gerçekleştirilmiştir.

Kozmetik üretim birimleri; Ham madde depo alanı, üretim alanı, paketleme alanı, sabun üretim alanı ve alkollü üretim alanı olmak üzere beş ayrı kısımdan oluşur. Bu 5 alanın tamamı yer ve duvarlar olmak üzere epoksi kaplama, üretim teçhizatının tamamı kromdur.

Yani üretim alanında herhangi biyolojik üremeye imkan verilmemektedir. Çalışanlarımız alanında tecrübeli ve tüm proses ve hijyen eğitimlerini periyodik olarak almaktadır. Kısacası MECİTEFENDİ BİTKİSEL KOZMETİK ÜRÜNLERİ, hata ve kalitesiz ürün ihtimallerini belirlemiş olduğu düzenleyici ve önleyici faaliyetleriyle minimize etmiştir.

İkinci ana üretim hattından bahsetmek gerekirse; tüm tasarımı ISO 9001 ve ISO 22000 sertifikasyonlarına uygun olarak gerçekleştirilmiştir. Üretim birimleri; Bitkisel Macun ve Çay üretim alanı, Bitkisel yağ ve aromatik sular üretim alanı, Dinlendirme Alanı, Paketleme Alanı olmak üzere dört adettir. Tüm bu alanlar yine epoksi kaplıdır ve teçhizatın tamamı kromdur. Üretimde herhangi hata ve kalitesizlik durumunun önüne geçmek adına yine kendi bünyesinde düzenleyici ve önleyici faaliyet programı vardır.

MECİTEFENDİ’nin üretim prensibini özetlemek gerekirse, ham madde temininden son ürünün fabrikadan çıkmasına kadar geçen süre planlı, programlı ve kontrol altındadır.

Mustafa Kemal Atatürk Mah. 41 Sk. No:20/A Ulucak, Kemalpaşa / İZMİR / TÜRKİYE