Kurumsal

MECİTEFENDİ, 1990’lı yılların başında BİTKİSEL YAĞLAR VE SULAR üretimi amacıyla İzmir’de kurulmuştur.

Müşteri memnuniyeti ve kalite parolalarıyla iş başı yapan firmamız, 20 yılda tüm Türkiye ve kimi yurt dışı bölgeler dahil olmak üzere yaklaşık 1500 noktaya ürün temini sağlamaktadır. 2000’li yılların ortası itibariyle BİTKİSEL KOZMETİK ÜRÜNLER fabrikasını açan firmamız günümüzde 400’e yakın ürün yelpazesine sahiptir. Bunlardan 180 tanesi Kozmetik ürünüdür. Kozmetik ürün yelpazesinde, saç ve cilt bakım ürünleri, sabunlar, kolonyalar bulunmaktadır.

Geçtiğimiz yılda büyük bir atılım yaparak DOĞAL ŞAMPUAN ve KREMLER geliştirilmiştir. %100 DOĞAL SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİ VE %100 DOĞAL PİŞİK KREMİ ile doğallıkta maksimumlara ulaşılmıştır. Firmamız Üniversite – Sanayi iş birliğine önem vermektedir.

MECİTEFENDİ, 2012 yılında yapımı tamamlanan yeni fabrikasına taşınmıştır. 6000 m2’lik alana sahip son teknolojiyle donatılmış, ISO9001, ISO22000 ve ISO22716(GMP) standartları baz alınarak tasarlanmış üretim alanında iki ayrı birim altında Bitkisel Kozmetik Ürünlerin ve Bitkisel Yağlar, Sular, Çaylar ve Macunlar’ın üretimi yapılmaktadır.

Son teknolojiye haiz MECİTEFENDİ KALİTE KONTROL VE AR-GE LABORATUVARI, analiz, ürün geliştirme, kalite ve mikrobiyoloji çalışmalarının tamamına olanak sunmaktadır.
Günümüze kadar reklam çalışması olmaksızın bu kadar büyük kitlenin tercihi olmak, parola ve prensiplerimizin ödülüdür.

Mustafa Kemal Atatürk Mah. 41 Sk. No:20/A Ulucak, Kemalpaşa / İZMİR / TÜRKİYE